poniedziałek, 28 grudnia 2015

hohoho

209. za braki ogromne. za tęsknotę za swoimi ludźmi, za swoją paczką i spotkaniami

210. za łzy tęsknoty i bezsilności, niewiedzy co będzie

211. za pasterkę i angielskiego organistę, który grał na polskiej mszy świętej

212. za pracę, która jest dobra i satysfakcjonująca

213. za wigilię z wieloosobową rodziną wśród której czułam się chciana

214. za niemoc moich planów i marzeń

215. za nowy rok, który jeszcze się nie zaczął a już jest pełen zmian

środa, 9 grudnia 2015

pod górkę, ale szczęśliwa

201. za wczorajszą rozmowę, otwieranie siebie przed E., modlitwę i wnioski procentujące na przyszłość. 

202. za National Insurance number i dzisiejsze samodzielne załatwianie spraw tam,

203. za german market, za niesamowity klimat świąt, karuzelę, muzykę i wszystko

204. za poczucie szczęścia i bycia we właściwym miejscu i czasie

205. za wczorajsze wieczorne oglądanie filmu 

206. za filmowe towarzystwo (za to, że wszyscy single, wszyscy w tym samym wieku, wszyscy z jednego miejsca)

207. za włoską restaurację dziś wieczorem, za pizzę, tiramisu na deser i za to, że jak wychodziliśmy to przy barze zaczęła grać dęta mini-orkiestra świateczne piosenki, w mega klimacie.

208. za jutrzejszy dzień, chociaż go nie znam i nie wiem co się wydarzy :) alleluja! 

wtorek, 8 grudnia 2015

dwieście!

191. za polski telefon

192. za kilkudniowy brak pracy

193. za dzisiejszy dzień w pracy i jutrzejsze wolne

194. za pogodę i radochę z oglądania krajobrazów codziennych

195. za błyszczące kalosze, które co i rusz się przydają 

196. za paprykowe frytki :D

197. za tutejszy weekend alfa, Boże cuda dziejące się na każdym kroku oraz za niełatwe rozmowy

198. za to, że ciągle pobudzasz moje serce Panie Boże przez przeróżne pieśni

199. za uśmiechy podnoszące na duchu

200. za prawie dwa tygodnie w Anglii

poniedziałek, 30 listopada 2015

nowe

186. Za koncert ! Koncert Matta Redmana  i Kari Jobe w Huddersfield  ! W życiu bym nie pomyślała, że będę mogła uczestniczyć w takim koncercie uwielbienia :)

187. Za łzy i tęsknienie za Polską

188. Za to, że  mam gdzie mieszkać i wspaniałych ludzi czuwających  nade mną 

189. Za niezrozumiałe uczucia i szczere rozmowy

190. Za to, że  jutro muszę wstać o szóstej, bo mam do pracy 

piątek, 27 listopada 2015

next

176. za Anglię. za stanięcie na niełatwych decyzjach, za odwagę wyjechania

177. za poranki i pracę na 7:40, i te pojedyncze momenty, kiedy na niebie pojawia się jakiś promyk, przebłysk czy kolor, który sprawia, że moje serce przepełnia wdzięczność

178. za to, że przyjechałam tu tydzień temu w czwartek, a w poniedziałek miałam już pracę. 

179. za tańczącego przy paleciaku gościa z pracy ;)

180. za gościa w agencji pracy, który siedział przy biurku w samych skarpetkach, i to skarpetkach świątecznych, w śnieżynki, reniferki i inne hohoho :)

181. za totalne wychodzenie ze strefy bezpieczeństwa i komfortu.

182. za nieprzytłaczającą angielską pogodę

183. za wzruszenie i łzy, gdy w polskim kościele zaśpiewano Te Deum

184. za przyjaciół i wszystkie dobre dusze tu spotkane

185. za to, że z jednych ramion wyleciałam do drugich

sobota, 15 sierpnia 2015

zaległości/odległości

166. za lipcową Anglię, za wszystko, absolutnie wszystko, co mnie tam spotkało, za każdą chwilę tam.

167. za powrót

168. za K., który kilka dni u mnie mieszkał, za radość spędzania tego czasu z nim

169. za moje urodziny. za to, że nie jestem najsmutniejszą dwudziestoośmiolatką na świecie

170. za wyprawę do Supraśla, odwiedzenie cudzej babci, za włóczenie się po mieście i dziewczynkę z warkoczami zakończonymi kokardkami z tasiemek

171. za najdroższą sprzedaną kolię jak do tej pory

172. za radochę z tworzenia nowych rzeczy, za wyobraźnię która się nie kończy

173. za nowe horyzonty, nowe marzenia i możliwości

174. za dzisiejszy dzień z K., za pizzę i leżenie na kocyku, za gapienie się w niebo i śmiech

175. za dzisiejszy psalm na Eucharystii.


środa, 24 czerwca 2015

zaległe

158. za Anglię, choć to było miesiąc temu

159. za małe składniki dobrej codzienności

160. za zmęczenie. i za to, że mi zależy

161. za spacer po lesie i zbieranie młodych pędów sosnowych

162. za zakwasy dla Ciebie Boże. za szaleństwo dla Ciebie.

163. za piękny koncert Mate.o , za to, co podarowałeś mi jak zawsze hojnie, jak zawsze za darmo

164. za to, że rower choć powinien już dawno trafić do naprawy, mimo to nadal jeździ.

165. za lipiec, choć nie wiem jaki będzie

czwartek, 30 kwietnia 2015

fly me to the moon

153. za ostatni czas, który był mgnieniem oka

154. za chwile wytchnienia na modlitwie

155. za bycie sucharem. za poczucie, że jestem sucharem

156. za to, że nie wiem co dalej

157. za jutrzejszą podróż i następny tydzień, niezależnie od tego co się wydarzy.



niedziela, 22 marca 2015

radość ojca

146. za niedoczas, w którym żyję. za restarty i resety myślenia

147. za dobre książki, filmy i muzykę, które co i rusz znajduję pod ręką

148. za płytę Michał Rassek "Nie musisz się już bać" - za podnoszenie mojego ducha i dodawanie nadziei z każdym dźwiękiem i słowem

149. za uczenie zaufania, za przypominanie o tym, że Ty jesteś moim Tatą

150. za drogę, która jest pełna przygód i uczenia się od nowa, za wysiłek, za którym kryje się większe i czasem niezrozumiałe

151. za Warszawę 24/7 i to, że czuję się tam jak w domu

151. za to, że pozwalasz złapać dystans do wielu spraw, że wyjazdy to wywołują praktycznie za każdym razem

152. że jestem Twoją córką. że jestem Twoją radością, choć tak trudno mi to czasami przyjąć

wtorek, 17 lutego 2015

prepare yourself and pack your luggage

141. za nieznany i nieoswojony maj!   :)

142. za ostatni czas, tak intensywny i piękny

143. za pracę, za nową umowę

144. za tęsknotę za wiosną, za zmarznięte ręce i herbatę którą można się ogrzać

145. za niesamowitą nadzieję i zaufanie, które wręcz kwitnie we mnie


niedziela, 18 stycznia 2015

everest

137. za film Everest. za  kina studyjne  :) za myśli po filmie.

138. za najlepszy komplement jaki dostałam w ostatnim czasie: bo ty nie jesteś z tego świata!

139. za piosenkę :


140. za herbatę zimową w lokalu, który był dla mnie nowy. za goździki, pomarańczę i miód.

piątek, 16 stycznia 2015

zazieleni się...

133. za ciągły ruch

134. za to zaskakujące zaufanie Tobie, Boże

135. za to, że jest luty a w powietrzu czuć wiosnę ;) 

136. że jestem taką chłopczycą :)  bo taką piękną i wyjątkową mnie Boże stworzyłeś :) 


lipiec 2014, Różanystok

wtorek, 13 stycznia 2015

wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia...Jezus, On mnie umacnia..!

129. za przyjaciół i bliskich, którzy po latach znowu pojawiają się na horyzoncie (za zetknięcia niekontrolowane, za szczere uśmiechy i radość ze spotkania)

130. za świt, który zmienia cienie

131. za to, że mnie umacniasz Jezu (i za piosenkę Nebo, która dziś chodzi po głowie i sercu)



132. za wolny dzień w pracy i za moje nieogarnięcie  :) 

niedziela, 11 stycznia 2015

heart wide open

121. za nowy rok, za każdy dzień nowego stycznia, nowego roku

122. za to, że Ty Boże dbasz o wszystko czego mi potrzeba.

123. za Darię i jej zdolność do pięknego zaplatania mi warkoczy, co sprawia że ostatnie dni chodziłam dumna jak królewna w koronie

124.  za trud modlitwy, i za radość uwielbiania

125. za każde słowo, uśmiech i gest ojca Adama Szustaka, za jego dobro i wszystko wszystko, czego słowami nie potrafię opisać

126. za ciemne noce i tym bardziej jaśniejącą obecność Bożą


127.  za tęsknotę za wiosną, ciepłem, pogodnym przebłyskującym na niebiesko niebem


128. za to, że rozszerzasz moje serce Panie do kochania bardziej i bardziej